Kurye Servisleri Nelerdir?

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce kurye kavramının ne olduğunu sizlere anlatalım.  Kurye en çok büyükşehirlerde kullanılan bir yerden başka bir yere belge, evrak ya da diğer kargolara göre daha hafif ürünleri taşıyanlara verilen genel isimdir.

kurye-nedir

Kurye servisleri nelerdir?

Kurye servislerini 4’e ayırabiliriz. Motorlu kurye, kiralık kurye, arabalı kurye ve yaya kuryedir. Şimdi verilen bu servisleri daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

*Motorlu kurye: Bu kurye çeşidi en çok tercih edilen taşıma şekilleri arasında yer alır. Bu servisle kırılma riski olmayan, ağırlık bakımından da motorlu kuryenin taşıyabileceği ağırlıktaki ürünler için kullanılır. Bu servis güvenilirdir ve maddi açıdan da oldukça hesaplıdır.

*Kiralık kurye: Bu hizmet ise gönderilerinizin miktarı fazla ise, durum böyle olunca da diğer kurye şirketleriyle göndermeniz de sizi maddi açıdan zorlayacak ise kiralık kurye seçeneği sizler için doğru bir seçim olacaktır. Bu şekilde gönderileriniz güvenli ve daha hesaplı olarak gidecekleri yere ulaşacaktır.

*Arabalı kurye: Bu gönderide ise gönderiler araba ile teslim edilir. Özellikle bu yöntem hassas ürünler ve değerli gönderiler için daha sıklıkla tercih edilir. Gönderinizdeki risklerin azalmasını istiyorsanız bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır.

*Yaya kurye: Adından da anlaşılacağı gibi bu hizmette gönderiler, motor ya da araç kullanılmadan teslim edilir.Sıklıkla evrak ya da hafif gönderiler için bu hizmet tercih edilir.

Ayrıca yukarıda belirtilen yöntemler dışında da ekspress kurye hizmetide bulunmaktadır. Bu teslimatlar ise daha kısa sürede hızlı teslimat yapılması gereken gönderiler için kullanılır.

motorlu-kurye-hizmeti

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt bulduk. Sizlerde ihtiyacınız olan kurye servis ve hizmetini belirleyerek güvenli ve oldukça hesaplı olarak gönderilerinizin taşınmasına olanak sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İstanbul’da Kurye Hizmetleri
İstanbul’da Kurye Hizmetleri
İstanbul’da yaşıyorsanız, ulaşımın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Sizin için önemli olan gönderilerinizi, bu bir zarfta olabilir, bir hediyede içeriği ne olursa olsun dilediğiniz kişi veya kuruma ulaştırmak isterseniz, İstanbul’da...
Kurye Fiyatları Ne Kadar?
Kurye Fiyatları Ne Kadar?
Kurye: Posta, kargo, mektup vb. gönderileri alıcıya ulaştıran kimse anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok dosyanın gün içerisinde bir yerlere teslim edilmesi gerekiyor. Ama diğer yandan da işinize devam etmelisiniz. İşte bu...
Hızlı Atik Lider Kurye
Hızlı Atik Lider Kurye
Hız çağında yaşamanın verdiği sıkıntılardan biri de zamansızlıktır. Zamanı iyi yönetmenin yolu, zamanınızı en verimli biçimde harcamanızı kolaylaştıracak kaliteli hizmetler almaktır. Kuryem, size değerli zamanınızı boşa harcamamanızı sağlayacak yenilikçi bir...