Kurye Servisleri Nelerdir?

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce kurye kavramının ne olduğunu sizlere anlatalım.  Kurye en çok büyükşehirlerde kullanılan bir yerden başka bir yere belge, evrak ya da diğer kargolara göre daha hafif ürünleri taşıyanlara verilen genel isimdir.

kurye-nedir

Kurye servisleri nelerdir?

Kurye servislerini 4’e ayırabiliriz. Motorlu kurye, kiralık kurye, arabalı kurye ve yaya kuryedir. Şimdi verilen bu servisleri daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

*Motorlu kurye: Bu kurye çeşidi en çok tercih edilen taşıma şekilleri arasında yer alır. Bu servisle kırılma riski olmayan, ağırlık bakımından da motorlu kuryenin taşıyabileceği ağırlıktaki ürünler için kullanılır. Bu servis güvenilirdir ve maddi açıdan da oldukça hesaplıdır.

*Kiralık kurye: Bu hizmet ise gönderilerinizin miktarı fazla ise, durum böyle olunca da diğer kurye şirketleriyle göndermeniz de sizi maddi açıdan zorlayacak ise kiralık kurye seçeneği sizler için doğru bir seçim olacaktır. Bu şekilde gönderileriniz güvenli ve daha hesaplı olarak gidecekleri yere ulaşacaktır.

*Arabalı kurye: Bu gönderide ise gönderiler araba ile teslim edilir. Özellikle bu yöntem hassas ürünler ve değerli gönderiler için daha sıklıkla tercih edilir. Gönderinizdeki risklerin azalmasını istiyorsanız bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır.

*Yaya kurye: Adından da anlaşılacağı gibi bu hizmette gönderiler, motor ya da araç kullanılmadan teslim edilir.Sıklıkla evrak ya da hafif gönderiler için bu hizmet tercih edilir.

Ayrıca yukarıda belirtilen yöntemler dışında da ekspress kurye hizmetide bulunmaktadır. Bu teslimatlar ise daha kısa sürede hızlı teslimat yapılması gereken gönderiler için kullanılır.

motorlu-kurye-hizmeti

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt bulduk. Sizlerde ihtiyacınız olan kurye servis ve hizmetini belirleyerek güvenli ve oldukça hesaplı olarak gönderilerinizin taşınmasına olanak sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Moto Kuryeler  7 / 24 Kurye Hizmeti Veriyor
Moto Kuryeler 7 / 24 Kurye Hizmeti Veriyor
Özellikle metropollerdeki yoğun ve hızlı yaşantıya gün geçtikçe yetişememeye başlıyoruz. İhtiyaçların artması ancak zamanın hep daha kısıtlı olması, büyük sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. İş hayatındaki en büyük sıkıntılar ise yetişemeyen...
Moto Kurye Nasıl Olunur?
Moto Kurye Nasıl Olunur?
Özellikle trafiğin çok yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde, kişilerin veya firmaların acil olan evrak ve fazla büyük olmayan paket gönderilerini, şehir içinde motorlu araçlarla en kısa sürede...
Kurye’de Çalışma Saatleri
Kurye’de Çalışma Saatleri
Evinizde unuttuğunuz eşyaların bir an önce elinize ulaşması, önemli evrakların gerekli yerlere gitmesi, özel günlerde yolladığınız hediyelerin kırılmadan güvenle istenilen adrese varması gibi birçok önemli kurye hizmetini kaliteli olarak almanız...