Kurye Servisleri Nelerdir?

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce kurye kavramının ne olduğunu sizlere anlatalım.  Kurye en çok büyükşehirlerde kullanılan bir yerden başka bir yere belge, evrak ya da diğer kargolara göre daha hafif ürünleri taşıyanlara verilen genel isimdir.

kurye-nedir

Kurye servisleri nelerdir?

Kurye servislerini 4’e ayırabiliriz. Motorlu kurye, kiralık kurye, arabalı kurye ve yaya kuryedir. Şimdi verilen bu servisleri daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

*Motorlu kurye: Bu kurye çeşidi en çok tercih edilen taşıma şekilleri arasında yer alır. Bu servisle kırılma riski olmayan, ağırlık bakımından da motorlu kuryenin taşıyabileceği ağırlıktaki ürünler için kullanılır. Bu servis güvenilirdir ve maddi açıdan da oldukça hesaplıdır.

*Kiralık kurye: Bu hizmet ise gönderilerinizin miktarı fazla ise, durum böyle olunca da diğer kurye şirketleriyle göndermeniz de sizi maddi açıdan zorlayacak ise kiralık kurye seçeneği sizler için doğru bir seçim olacaktır. Bu şekilde gönderileriniz güvenli ve daha hesaplı olarak gidecekleri yere ulaşacaktır.

*Arabalı kurye: Bu gönderide ise gönderiler araba ile teslim edilir. Özellikle bu yöntem hassas ürünler ve değerli gönderiler için daha sıklıkla tercih edilir. Gönderinizdeki risklerin azalmasını istiyorsanız bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır.

*Yaya kurye: Adından da anlaşılacağı gibi bu hizmette gönderiler, motor ya da araç kullanılmadan teslim edilir.Sıklıkla evrak ya da hafif gönderiler için bu hizmet tercih edilir.

Ayrıca yukarıda belirtilen yöntemler dışında da ekspress kurye hizmetide bulunmaktadır. Bu teslimatlar ise daha kısa sürede hızlı teslimat yapılması gereken gönderiler için kullanılır.

motorlu-kurye-hizmeti

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt bulduk. Sizlerde ihtiyacınız olan kurye servis ve hizmetini belirleyerek güvenli ve oldukça hesaplı olarak gönderilerinizin taşınmasına olanak sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bisiklet Kurye Nasıl Olunur?
Bisiklet Kurye Nasıl Olunur?
Artık trafik sorunu ve araçların çevreye verdikleri zararlar hepimiz tarafından biliniyor. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayanlar tarafından. Peki, bu sorunlar karşısında çözümsüz ve çaresiz miyiz? Tabii ki hayır. Ama her...
Express Kurye Nedir Ve Ne İşe Yarar
Express Kurye Nedir Ve Ne İşe Yarar
Express kurye servisi,kurye hizmeti sağlayan şirketlerin motorlu kuryeleriyle müşterilerine sağladıkları hizmetlerden biridir. Express kurye servisinin en önemli avantajı diğer kurye hizmetlerinden daha hızlı olmasıdır. Bu hizmet genelde müşterilerin istekleri ve...
Dijital Motorlu Kurye Uygulamaları
Dijital Motorlu Kurye Uygulamaları
“Ben nerdeysem kuryem orda!” anlayışı ile kurulmuş bir firma olan Kuryem, sizi zor zamanlarınızda güvenilir ve hızlı kurye arama derdinden kurtaracak. Kuryem şirketi en yakın mesafedeki motorlu kurye çalışanını bulunduğunuz...