Kurye Servisleri Nelerdir?

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce kurye kavramının ne olduğunu sizlere anlatalım.  Kurye en çok büyükşehirlerde kullanılan bir yerden başka bir yere belge, evrak ya da diğer kargolara göre daha hafif ürünleri taşıyanlara verilen genel isimdir.

kurye-nedir

Kurye servisleri nelerdir?

Kurye servislerini 4’e ayırabiliriz. Motorlu kurye, kiralık kurye, arabalı kurye ve yaya kuryedir. Şimdi verilen bu servisleri daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

*Motorlu kurye: Bu kurye çeşidi en çok tercih edilen taşıma şekilleri arasında yer alır. Bu servisle kırılma riski olmayan, ağırlık bakımından da motorlu kuryenin taşıyabileceği ağırlıktaki ürünler için kullanılır. Bu servis güvenilirdir ve maddi açıdan da oldukça hesaplıdır.

*Kiralık kurye: Bu hizmet ise gönderilerinizin miktarı fazla ise, durum böyle olunca da diğer kurye şirketleriyle göndermeniz de sizi maddi açıdan zorlayacak ise kiralık kurye seçeneği sizler için doğru bir seçim olacaktır. Bu şekilde gönderileriniz güvenli ve daha hesaplı olarak gidecekleri yere ulaşacaktır.

*Arabalı kurye: Bu gönderide ise gönderiler araba ile teslim edilir. Özellikle bu yöntem hassas ürünler ve değerli gönderiler için daha sıklıkla tercih edilir. Gönderinizdeki risklerin azalmasını istiyorsanız bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır.

*Yaya kurye: Adından da anlaşılacağı gibi bu hizmette gönderiler, motor ya da araç kullanılmadan teslim edilir.Sıklıkla evrak ya da hafif gönderiler için bu hizmet tercih edilir.

Ayrıca yukarıda belirtilen yöntemler dışında da ekspress kurye hizmetide bulunmaktadır. Bu teslimatlar ise daha kısa sürede hızlı teslimat yapılması gereken gönderiler için kullanılır.

motorlu-kurye-hizmeti

Kurye servisleri nelerdir? Sorusuna yanıt bulduk. Sizlerde ihtiyacınız olan kurye servis ve hizmetini belirleyerek güvenli ve oldukça hesaplı olarak gönderilerinizin taşınmasına olanak sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kurye Sepeti,Kurye Portalınız Ve Kuryelik Hizmetleri
Kurye Sepeti,Kurye Portalınız Ve Kuryelik Hizmetleri
Zamanın keşmekeşi içinde bireysel ya da kurumsal olarak birçok yardımcıya ihtiyaç duyduğumuz vakitlerle sıkça karşılaşır olduk.  Bunlardan biri de kuryelik hizmetinin yaygınlaşmasını sağlayan paket, evrak gibi eşyalarımızın istediğimiz yere güvenle...
Moto Kuryeler  7 / 24 Kurye Hizmeti Veriyor
Moto Kuryeler 7 / 24 Kurye Hizmeti Veriyor
Özellikle metropollerdeki yoğun ve hızlı yaşantıya gün geçtikçe yetişememeye başlıyoruz. İhtiyaçların artması ancak zamanın hep daha kısıtlı olması, büyük sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. İş hayatındaki en büyük sıkıntılar ise yetişemeyen...
Modern Ulaklar: Kuryeler Ve Moto Kuryeler
Modern Ulaklar: Kuryeler Ve Moto Kuryeler
Halk arasında elçilerin ve elçiliklerin postasını taşımakla ve yerine ulaştırmakla mükellef olan kuryeler modern çağda yani günümüzde yoğun trafik sorunu yaşayan metropollerdeki insanların sıklıkla tercih ettiği evrak, belge ve yüksek...