Kurye Olmanın Püf Noktaları

Her birey icra ettiği mesleği en iyi şekilde yapabilmesi için birtakım yeteneklere vakıf olması gerekmektedir. Bu özelliklerin sayısı sadece 1 olabildiği gibi birden fazla da olabilmektedir. Ekstra sahip olunan özellikler de mesleğin maddi ve manevi getirilerinin habercisi olmaktadır. Bu mesleklerden basit gibi görünen ancak madalyonun diğer yüzünde büyük bir emeğin yattığı kuryelik, son yılların tercih edilen meslekleri arasında kendine yer bulmuştur. Kurye Tercihindeki Noktalar düşünüldüğünde ise başlıca olarak sayılabilecek 4 adet özellik parlamaktadır.

Kurye-Olma

Hız

Kuryeler için birincil kriter herkes tarafından da bilindiği ve beklendiği gibi hızdır. Kuryelerin meslek amaçları kendilerine teslim edilen bir ürünü, adreste belirtilen konuma götürmek ve sağlıklı bir şekilde teslim etmektir. Ancak genellikle bu tip işler aciliyet unsurlarından etkilendiği ya da proje bazlı oluşlarından dolayı kısa sürede uzak yerlere götürülme işlemlerine sahiptir. Bu sebepten Kurye Tercihindeki Noktalar düşünüldüğünde hız faktörü olmazsa olmazlardandır.

moto-kurye

Adresleri Bilmesi

Bir kuryenin kaliteli bir hizmet verip vermediği, gitmesi gereken hedefe en kısa sürede varabilmesi ile ölçülmektedir. Bu konuda sağlanması muhtemel başarı da gittiği bölgedeki adres hakimiyetine yüksek oranda bağlıdır. Bir kurye gitmek istediği adres konusunda yoğun bir bilgiye sahip ise, en kısa yollardan ve özellikle trafiğin yoğun olduğu İstanbul gibi şehirlerde kestirmeler hakkında rota birikimi var ise farkını ortaya koyabilir, kalitesini öne çıkarabilmektedir.

yol-bilme

Fiyat

Kuryeler de her hizmet gibi bir ücret karşılığında yapıldığından dolayı, uygun bir skalaya sahip olması gerekmektedir. Gidilecek mesafeye uygun bir ücret istenmesi, Kurye Tercihindeki Noktalar arasında yadsınamaz bir konumdadır.

Güvenilirlik

İş hayatındaki her şirket, çalıştığı en küçüğünden en büyüğüne tüm firmalar ile belirli bir güven içinde çalışmak ister. Sürekli etkileşim ve iletişim halinde kalınan bu şirketler arasında elbette ki kuryeler de bulunmaktadır. Sürekli kuryeleri kullanan bir firma, daima güvenilir personeller ile çalıştığı sürece emanet ettikleri tüm evrak veya malzemenin sağlıklı bir şekilde alıcısına ulaşacağından emin olduğunda net bir gelecek için adımlar sıklaştırılmış olur ve ticari hayat kalitesi yükseltilir.

İlgili Yazılar

Kurye Servisleri Nelerdir ?
Kurye Servisleri Nelerdir ?
Kurye özellikle büyükşehirlerde bulunan bazı şirketler aracılığıyla bir yerden başka bir yere evrak, belge veyahut başka nispeten hafif şeyler taşıyan kimselere denir. Yaya kurye, arabalı kurye, motorlu kurye ve kiralık...
Şehirlerarası Hızlı Teslimat
Şehirlerarası Hızlı Teslimat
Kurye hizmetleri motorlu kurye, yaya kurye, bisikletli kurye ya da arabalı kurye hizmetleri olmak üzere farklı çeşitlerde gerçekleşebilir. Bütün hizmet şekillerinde amaç aynıdır; en kısa sürede istenilen paketin doğru adrese...
Başvuru ve Kurye Durumu Sorgulama
Başvuru ve Kurye Durumu Sorgulama
Günümüzde hepimizin en büyük yarışı zamanla.Hayatın temposu ve işlerin yoğunluğu bu durumu mecbur kılmakta. Tabii ki bu durum, eğer zamanında ve acil yetişmesi gereken bir gönderi varsa çok daha önemli...