Yaya Kurye Hizmeti

10 Ekim 2022Yazar: admin

Günümüzde ürün taşımacılığı hızlı kurye sistemi ile daha çok talep edilebilir hale getirildi. Klasik kargo sistemlerinde olan 2 ile 5 gün arasındaki teslimat süreleri kurye hizmeti ile gün içi teslimata dönüşüyor. Kurye ile sunulan hızlı teslimat sürecinde farklı taşımacılık sistemleri benimsenebilir. Bunlar firma tarafından kişiye sunulan farklı teslimat seçenekleri arasında yer alıyor. Taşımacılık hizmetinde son dönemlerde adı sıklıkla duyulmaya başlayan bir hizmet olan yaya kurye hizmeti ekonomik oluşu ile biliniyor.

Yaya Kuryenin Taşımacılıkta Farkı Nedir?

Yurtiçi ürün dağıtım hizmetlerinde kullanılan yaya kurye hizmeti süre bakımından sınırlayıcı olmayacak gönderilerin teslimatı için tercih edilebiliyor. Klasik moto kurye hizmetinden farklı olarak iki mesafe arasındaki zaman dilimi göz önünde bulundurularak yaya yolu ile bireysel teslim sağlanıyor. Genellikle kişisel hediye gönderimlerinde ya da önemli bir evrakın bireysel tesliminde sunulan bir kurye hizmetidir. Taşımacılık hizmetini daha çok kişiselleştirebilmeyi sağlaması ile tercih edilir. Uygun fiyatlı oluşu ise tercih edilmesinin bir başka nedenidir.

Yaya Kurye Hizmeti Hangi Alanda Kullanılır?

Kurye hizmeti şehir içerisinde teslimatı yapılacak ürünün boyutu, teslim edilmesi gereken zaman dilimi ve mesafesi göz önünde bulundurularak net bir fiyat belirlemesi yapılır. Diğer teslimat seçeneklerine göre maliyet olarak daha uygun ve ekonomiktir. Şehir içi ürün teslimatına yeni bir boyut kazandıran yaya kurye hizmeti teslimi yapılacak ürünün şehir içi ulaşım yolları olan dolmuş, otobüs, metro ya da tramvay hattını kullanarak zamanında teslimat fırsatı sunar. Yaya kurye hizmetinden faydalanan kişiler genellikle bireysel ihtiyaçlar için daha çok kişiselleştirilme fırsatı sunduğu ve güvenilirliği arttırdığı için tercih ediliyor. Nişan, nikah ya da düğün davetiyelerinin teslim edilmesinde, kişiye özel basılmış kredi kartının ulaştırılmasında özel bir kullanım alanı bulunuyor.

Yaya Kurye Hizmeti Nasıl Olur?

Yaya kurye aracılığıyla teslimatı sağlanan ürün yalnızca teslimatın yapılacağı kişiye ürün sunularak imzası alınıyor. Bu sayede daha güvenilir ve gizlilik esasına riayet ederek özel bir hizmet sunulmuş olunuyor. Ürün teslimatı gerçekleştikten sonra bireysel cep telefonu numarası ya da e-posta adresine ürünün teslim edildiğine yönelik bilgilendirici mesaj iletiliyor. Gün içerisinde bulunulan il ve ilçede, yoğun trafik hatlarının olduğu alanlarda en pratik yolu sunan yaya kurye hizmeti bu alanda deneyimi bulunan ve profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilir. Yaya kurye hizmetinin en büyük avantajı ise ek bir yakıt masrafına gerek duymadan aracın olmadığı ve ulaşımın zorlaştığı alanlarda dahi taşımacılık hizmetinde kolaycı bir çözüm yolu sunabilmesidir.

Kuryem uygulamasını kullanarak yaya kurye hizmetinden yararlanabilmek için belirli aşamaların takip edilmesi gerekiyor. Burada öncelikle kuryenin teslim alınacağı bölge ve teslim edileceği alan seçilir. Seçim yapıldıktan sonra gönderi yapılacak alana yönelik ücret görüntülenir. Ardından gönderimi sağlanacak ürünler tek tek sepet alanına eklenir. Ürünün gönderim şekli, gönderim yapılacak ürünün boyutu ve ağırlığı seçildikten sonra uygulama üzerinden kolaylıkla ödeme yapılabilir. Ürün yaya olarak teslim edilmek üzere yola çıktığı anda harita üzerinden anlık takibi gerçekleştirilebilir. Canlı takip sistemi ile ürünün tüm ulaşım aşamaları tek tek incelenebilir Hızlı kargo özelliği ile aynı gün içerisinde ürün teslimatı fırsatı sunulur. Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile Android ve Iphone kullanıcıları için rahatlıkla kullanılabilir. Uygulamayı yüklemeye gerek kalmadan internet sitesi üzerinden de faydalanılabilir. Taşımacılık sektörüne yeni bir soluk katan kurye taşımacılığında kullanılan yaya kuryeler güvenilir ve hızlı bir teslimat fırsatı sunar. Gün içinde kurumlar arası iletilmesi gereken acil evrak paylaşımında ya da kişiye özel hazırlanmış bir hediyenin iletilmesinde günün her saati kullanılabilir.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.