Özel Kurye Nedir?

28 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

Özel (VIP) kurye ya da elit kurye, adından da anlaşılacağı üzere kısa süre içinde teslimat yapılan özel bir kurye hizmetidir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere birçok kentte yaygınlaşan özel kurye, yarım saat ila bir buçuk saat içinde teslimat yapar.

Elit Kurye Nedir?

Elit kurye, günün herhangi bir saatinde hizmet vermektedir. Kent içinde herhangi bir semte veya mahalleye taşımacılık yapmaktadır. Paket, evrak ya da farklı türdeki gönderiler, müşterinin özel talepleri doğrultusunda en hızlı şekilde belirtilen adrese teslim edilir.
Elit kurye hizmeti çerçevesinde her konuma teslimat yapılabilir.
Müşteri, gönderinin durumu hakkında anlık olarak çeşitli iletişim kanallarından bilgilendirilir.

Elit kurye hizmeti genellikle büyük şirketler ya da holdingler tarafından tercih edilmektedir.
Gönderinin daha hızlı ulaşması için kurye gelmeden hazır olması önemlidir.

Aksi durumda kurye bekletilir ve teslimat süresi uzar. Gönderilerde adres, telefon ya da konum notlarının bulunması teslimatın zamanın teslim edilmesi için önemli faktörlerdir. Gönderilerin hava şartlarına uygun olarak paketlenmesi de önem arz etmektedir.

Özel Kurye Özellikleri

VIP kurye, özel ve tüzel kişilerin tercih ettiği bir taşımacılık hizmetidir. Kurumlara özel vip kurye, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. VIP kurye özellikleri şunlardır:

  • Özel kurye, aynı zamanda sigortalı kurye hizmetidir.
  • Gönderinin teslimat süresi, konuma göre mümkün olan en kısa süredir.
  • İstanbul içi VIP kurye teslimat süresi ortalama 1 saattir.
  • Acil VIP kurye fiyatları, ekspres kurye fiyatlarından fazladır.
  • VIP kurye şirketleri, teslimat süresi için garanti verir.
  • VIP kurye hizmetlerinde özellikle konum tecrübesi olan kuryeler tercih edilir.
  • VIP moto kurye, son yıllarda talebi artan özel bir taşımacılık sistemidir.

Özel Kurye Fiyatları

VIP kurye fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Gönderinin boyutu, evrak veya paket olması, teslimat adresinin uzaklığı ve teslimat süresi gibi faktörler vip kurye fiyatları için belirleyici faktörlerdir. Vip kurye hizmetleri için genellikle moto kurye kullanılmaktadır. Bazı durumlarda araçlı vip kurye de kullanılabilmektedir. Moto kurye ya da araçlı kurye de elit kurye fiyatları üzerinde etkilidir.

Özel Kurye Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Bu hizmet abone müşterilere özel olmakla birlikte abone olmayan herkesin de bu ihtiyaç taleplerini ilettikleri takdirde, hemen hızlı bir şekilde vip moto kurye personeli kişiye yönlendirilerek işlerin akışını hızlandırmaya yardımcı olur. Öncelik olarak abone müşterilere hizmet verildiğini de belirtmek zorundayız. Ayrıca isteyen herkes çok kolay bir şekilde abone olup hemen sipariş verebilir. Tek yapılması gereken gerekli yeri aramaktır.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.