Motosikletli Kurye Neden Bu Kadar Yaygın

4 Ağustos 2022Yazar: Kuryem

90’lı yılların başında hayatımıza giren ve o tarihten beri her geçen gün gelişen Moto Kurye hizmeti günümüzde en yaygın tercih edilen paket hizmetidir.

Bu hizmet çeşidi ilk zamanlarda sınırlı bir kitleye hizmet ediyor gibi olsa da özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik meselesi göz önünde bulundurulduğunda bu hizmetin tercih edilme oranı neredeyse %90’ları bulmuştur.

Bunun yanı sıra motosikletli kuryelerin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır:

  • Hizmetin ihtiyaç duyulduğu bölgelerin artması;

Moto Kurye hizmetinin ihtiyaç duyulduğu birçok bölge vardır. 90’lı yılların başında yani Moto Kurye hizmetinin hayatımıza girdiği ilk yıllarda iş merkezi olarak sayılabilecek bölgeler; Şişli, Beşiktaş, Maslak, Karaköy, Taksim ve Eminönü’ydü. Sanayileşmenin artışıyla Yenibosna, İkitelli ve Bağcılar da bu hizmetin çokça tercih edildiği bölgeler arasına girdi.

  • Uzak Mesafede Trafik Sorunu;

Mesafelerin uzak olması şehir merkezinden sanayi merkezlerine gönderi ulaştırılmasında zaman kaybı artışına neden olur. Bu da Moto Kurye hizmetinin kullanılmasında bir artışa sebep olmuştur.

Toplu taşıma araçları ve raylı sistemler gelişse de kısa mesafelerde bile İstanbul trafiği başlı başına bir sorun oluşturabildiği için diğer taşıtların kullanılmasındansa motosiklet kullanılması daha işe yarar oldu.

Bu doğrultuda Moto Kurye hizmeti talepleri arttı ve böylece önemli ve büyük kurye şirketleri uzak mesafelerdeki talep doğrultusunda Moto Kurye alımlarını başlatarak kurye sayılarını arttırdı.

Özellikle iş hayatında sürekli bir evrak alışverişi söz konusu olduğundan bu evrakları zamanında adreslere yetiştirmek gerekir. Bu noktada da hem zamandan tasarruf etmek hem de güvenilir bir şekilde evrak teslimi yapma imkanını Moto Kurye Hizmetleri tanıdı.

İş hayatının seri ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için de yine bu hizmete başvuruldu.

Moto Kuryenin Avantajları Nelerdir?

Moto kurye, özellikle acil teslimatlarda, gizliliğin gerektiği kargolarda ve önemli evraklarda çok yararlı olur.
Moto kuryeler şehir içi trafiğinde daha avantajlıdır ve ulaştırması gereken paketi daha hızlı bir şekilde alıcıya teslim eder.

Bunlara ek olarak, Kuryem bünyesinde hizmet veren moto kuryeler, bu avantajların haricinde başka avantajlara da sahiptir. Mesela, çok acil gönderiler için Kuryem’den express kurye talep edebilirsiniz.

Kurye, göndericiden aldığı paketi alıcıya en hızlı bir şekilde teslim etmek için yola çıkar ve başka hiçbir adrese uğramadan paketi direkt olarak alıcıya ulaştırır. Bu sayede acil evrak, çiçek ve başka özel ürünler en hızlı şekilde alıcıya teslim edilir.

Kuryem’den talep ettiğiniz Moto Kurye, tecrübeli kuryeleri ile en hassas şekilde alıcıya ulaştırır.  Hızlı ve güvenli teslimatı Kuryem aracılığıyla deneyimlemek, büyük faydaları beraberinde getirir.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.