Kurye ile Aynı Gün Gönderim Ne Demek?

20 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

Kurye ile aynı gün gönderim ne demek sorusu kargo gönderimi yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla soruluyor. Bir belgenin ya da ürünün hızlı bir şekilde gönderilmesi gerektiğinde normal kargo hizmetleri yavaş kalabilir.

Genellikle normal gönderim hizmeti kapsamında gönderilen ürünler birkaç gün içinde teslim edilir ancak bazı durumlarda gönderinin aynı gün hatta birkaç saat içinde teslim edilmesi gerekebilir. Bu gibi bir durumda en kısa sürede teslimat yapan kurye sistemine ihtiyaç duyulur.
Kurye ile aynı gün gönderim, hızlı gönderi teslimatı hizmetine ihtiyaç duyan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kurye ile Aynı Gün Gönderim Nasıl Yapılır?

Kurye ile aynı gün gönderim ne demek sorusundan sonra en çok karşılaşılan bir diğer soru da kurye ile aynı gün gönderim nasıl yapılır sorusudur. Kurye ile aynı gün gönderimde kurye göndericiden aldığı paketi aynı gün içinde alıcıya teslim eder.

Birçok durumda aynı gün gönderim için motorlu kurye hizmeti tercih edilir.
Genellikle önemli ve acil belgeler için bu hizmet tercih edildiği için panelvan gibi büyük bir araca ihtiyaç duyulmaz. Motorlu kurye gün içinde teslim edilecek gönderiyi göndericiden teslim alır. Bu süreçte teslim edilecek gönderinin ana merkeze ya da ara merkeze gitmesine gerek yoktur.
Gönderi doğrudan göndericiden alınarak alıcıya teslim edilir.

Kurye ile Aynı Gün Gönderim Tüm Gönderiler İçin Uygun Mu?

Kurye ile aynı gün gönderim tüm gönderiler için uygun olmayabilir. Öncelikle gönderinin aynı gün içinde teslim edilecek bir mesafede yer alması gerekir. Bir günde ulaşılamayacak bir şehir ya da ülke için bu yöntem kullanılabilir olmayacaktır. Bu nedenle şehir içi teslimat ya da komşu şehirlere teslimat yaparken bu yöntem tercih edilebilir.

Diğer yandan mobilya gibi büyük parçaların aynı gün teslimat ile gönderilmesi mümkün olmayabilir.
Kurye ile aynı gün gönderim yöntemi birçok durumda belge, evrak, dokuman gibi hafif ve daha az yer kaplayan ürünlerin gönderilmesinde tercih edilir.
Aynı zamanda küçük eşyalar ya da hediyeler için de kurye ile aynı gün gönderim seçeneği tercih edilebilir.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.