Kurye Hizmeti Alırken Bilmeniz Gereken 5 Şey

5 Eylül 2022Yazar: Kuryem

Yapmak istediğiniz işin birçok unsurunu göz önünde bulundurmanın yanı sıra, kanıtlanmış iyi müşteri hizmetleri geçmişine sahip ve verdikleri sözleri yerine getirebilecek bir firmadan kurye hizmeti almanız önem arz eder.

1. Kurye firmasının araçları

mevcut araç filoları söz konusu olduğunda belirgin şekilde farklı seçeneklere sahip olacaktır. Bazı küçük ölçekli kurye firmaları, küçük paketlerin yalnızca hızlı yerel teslimatını motosikletle sunarken, bazıları küçük kamyonetler aracılığıyla daha büyük paketler alabilir.

2. Kurye hizmetinde teslim süresi

Teslimat işiniz zamana duyarlıysa, kurye firmasının sunduğu hizmetlerin ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabileceğini düşünmek çok önemlidir.

ihtiyacınız olan her şeyi kısa sürede taşımanıza yardımcı olmak için en iyi kurye hizmetleri her zaman mevcut olmalıdır. İşinizin devam etmesi için belgelerin ve öğelerin ışık hızında teslim edilmesi gerekebilir veya mümkün olan en kısa sürede ailenize bir şey göndermeniz gerekebilir.

Arama yaparken özellikle “aynı gün kuryesi” aradığınızdan emin olun ve hizmetlerini kullanmak için sundukları avantajları iki kez kontrol edin.

3. Kurye servisinde mesafe

Paketiniz aynı şehirde bir binadan diğerine mi gidiyor?

Bazı kuryeler bu seçeneği kapsayan hizmetler sunarken, diğerleri daha sınırlı olabilir. Bazı kuryeler, tamamen büyük şehirlerde veya kasabalarda hızlı, kısa geziler yapmaya odaklanır ve bulundukları bölgeden çok uzağa gitmezler.

4. Kurye hizmetinin maliyeti

Kuryeyle anlaşma yaparken kesinlikle bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. Bazı şirketler, daha büyük teslimatlar söz konusu olduğunda oldukça maliyetli olabilir ve gereksinimlerinizle ilgili çeşitli faktörler, fiyatı daha da yükseltebilir.

Paket boyutu, mesafe, günün saati ve araç tipi, bazı kuryeler tarafından fiyat teklif edilirken dikkate alınan şeylerden sadece bazılarıdır, diğerleri ise sadece sabit bir ücret talep edebilir.

5. Kurye firması ile ilgili yorumlar

Araştırmanızı yapmak önemlidir ve internet çağında, çoğu işletme için yorumlar ve incelemeler bulabilirsiniz. Hangi kurye hizmetini düşünürseniz düşünün, önce müşterilerini memnun etme geçmişini kontrol edin.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.