Kurye Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

22 Ağustos 2022Yazar: Kuryem

Paketlerinizi teslim etmek için doğru şirketi seçmek isabetli olabilir. Dijital çağda ortaya çıkan birçok kurye şirketi var ve nadiren onların arkasında bir ekip görüyorsunuz. Bu da şu soruyu gündeme getiriyor:

Kurye seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

 

  • Güvenilirlik

Her sipariş aldığınızda ve belirli bir zaman diliminde teslimat sözü verdiğinizde, şirketinizin itibarını tehlikeye atmış olursunuz. Yapacaklarını söylediklerinde teslim edecek ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir kuryeye ihtiyacınız vardır.Gecikme veya teslim edilmemeyle ilgili düzenli şikayetler olup olmadığını görmek için yorumları okuyun.

  • Güvenlik

Daha küçük, yerel bir şirketle iş yapıyorsanız, işinizi onlara vermeden önce lisanslı ve sigortalı olduklarından emin olun.

  • Teslimat Hizmeti Türü

Bütçenize en uygun teslimat hizmetini seçmek istiyorsunuz. Bu, paketlerin sayısına ve boyutuna ve onları ne kadar uzağa gönderdiğinize bağlı olacaktır. Bazı kuryeler yalnızca yerel olarak teslimat yapar ve tüm gereksinimlerinizi karşılayan birini aramanız gerekebilir.

  • Teslimat Hızı

Birçok kişi için hızlı teslimat çok önemlidir. Genellikle paketlerinizin hızlı bir şekilde teslim edilmesini istemeseniz bile, her zaman acele siparişiniz olduğu ve ekspres kargolamanız gereken bir zaman olacaktır. Kuryenizin hangi seçenekleri sunduğuna bakın – aynı gün, ertesi gün, geceleme vb. Müşteriniz sizden bir çözüm bekleyeceğinden her türlü olasılığa hazır olduğunuzdan emin olun.

  • İş Yapma Kolaylığı

Kurye ile anlaşmak sizin için ne kadar kolay? Online sipariş verebilir misiniz ve faturalandırma nasıl yapılır? Sorunsuz ve kolay olacak ve başınızı ağrıtmayacak bir şirketle çalışmak istiyorsunuz.

  • Şikayetler

Bir müşteri siparişinin teslim edilmediğini veya teslimatta hasar gördüğünü söylerse prosedür nedir? Bu olmadan önce bunu tartışmanız gerekiyor.

  • Fiyat

Teklif ettiğiniz fiyatın son fiyat olduğundan ve gizli ekstralar olmadığından emin olun. Kurye ile çalışmaya başlamadan önce tam olarak ne ödeyeceğinizi öğrenmelisiniz.

  • Müşteri Deneyimi

Kurye şirketi ile iş yapmak kolay ve keyifli mi? Kurye ile düzenli olarak etkileşime gireceksiniz, bu yüzden birlikte çalışacakları iyi insanlar olduklarından emin olun.

Zamanla bu, değerli zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar ve hepsinden önemlisi, içinizin rahat etmesini sağlar ve ticari itibarınızı sağlam tutar.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.