Kurye Dağıtımı Ne Kadar Sürer?

20 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

Bir e-ticaret sitesinden ya da online mağazadan sipariş verenlerin ya da bireysel gönderim yapanların en çok sorduğu sorular arasında kurye dağıtımı ne kadar sürer yer almaktadır. İnternet dünyasının hızından dolayı birçok alıcı siparişlerinin en kısa sürede teslim edilmesini ister. Bu nedenle de siparişin hazırlanması, kuryenin dağıtıma çıkması ve sipariş teslim edilmesi süreçlerinin mümkün olduğu kadar hızlı tamamlanmasını beklerler. Kurye dağıtımı süresi, siparişin alındığı ve teslim edileceği yer arasındaki mesafe gibi değişkenlere bağlıdır. Aynı zamanda taşınan ürünün boyutları ve aynı gün teslim gibi özel seçeneklerin seçilmesi de dağıtım süresini etkiler. Kuryem ise teslimatınızı birkaç saat içerisinde alıcıya ulaştırır.

Kurye Dağıtımı Kaç Günde Elime Ulaşır?

Kurye dağıtımı ne kadar sürer sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Aynı gün teslim seçeneği olan kurye dağıtımlarında teslimat aynı gün içinde yapılır. Kuryem, müşteri memnuniyetini optimum seviyede tutmayı hedefler; bunun için gönderiniz dağıtıma çıktıktan çok kısa bir süre sonra elinize ulaşır. Aynı gün teslimat, acil durumlarda daha çok tercih edilse de Kuryem bütün gönderilerinizi aynı gün teslim etmeyi hedefler. Bu teslimat yöntemi genellikle acil evrak gönderimi ya da önemli evrak gönderimi gibi süreçlerde tercih edilir.

Diğer yandan birçok durumda kurye dağıtımı birkaç gün ila birkaç hafta arasında sürebilir. Aynı şehir içinde yapılacak olan dağıtımlar ertesi gün teslim edilebileceği gibi birkaç gün içinde de teslim edilebilir. Farklı şehirler arasında yapılacak olan gönderimlerin teslim edilmesi ise birkaç gün sürer.

Ülkeler arasında ürün gönderilmesi durumunda kurye dağıtımı ne kadar sürer sorusunun cevabı birkaç gün ile birkaç hafta arasında olacaktır. Türkiye’den Avrupa ya da Orta Doğu ülkelerine gönderim daha kısa sürede tamamlanırken Uzak Doğu ülkelerine yapılan gönderim daha uzun sürede tamamlanabilir.

Hangi Kurye Yöntemi ile Gönderim En Kısa Sürede Teslimat Sağlar?

Kurye dağıtımının en kısa sürede tamamlanması için tercih edilebilecek birkaç yöntem bulunur. Öncelikle aynı gün teslim seçeneği sipariş verilen ürünün gün içinde teslim edilmesine izin verir. Buna ek olarak motorlu kurye ile belge gönderimi de gönderilen belgelerin birkaç saat içinde aynı şehir içinde teslim edilmesine imkan tanır. Kuryem değerli evrak ve gönderilerinizi birkaç saat içinde, özenle varış adresine ulaştırır.

Şehirlerarası veya ülkelerarası kurye dağıtımında ise acil gönderim seçeneği ile en kısa sürede teslimat sağlanır. Ülkelerarasında uçak kargo seçeneklerini tercih etmek teslimat süresini kısaltmaya yardımcı olacaktır. Teslim edilecek ürün ya da belgenin boyutları da teslimat süresini etkileyecektir.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.