Kurye Dağıtıma Çıktı Ne Demek?

20 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

E-ticaretin her geçen gün daha da önem kazanmasıyla kurye ve kargo hizmetlerine olan ilgi arttı. Kurye hizmetleri, bir e-ticaret sitesinden alınan ürünlerin alıcıya ulaştırılmasına izin verir. Alıcı satın alma işlemini tamamladıktan sonra satın alınan ürün tedarik edilir. Kuryemde tedarik süreci müşterilerimize en hızlı hizmeti sunmak için saatler içerisinde gerçekleşir. Daha sonra bu ürün paketleme süreçlerinden geçer. Bir sonraki aşamada ise paketlenen ürünün kuryeye teslim edilmesi gerekir. Kurye paketi aldıktan sonra harekete geçer ve paket dağıtıma çıkar.
Peki, kurye dağıtıma çıktı ne demek?
Siparişte bu ibareyi gördükten ne kadar süre sonra kargoyu teslim almak mümkün olur?

Kurye Dağıtıma Çıktı Ne Anlama Gelir?

Kurye verilen siparişi göndericiden aldıktan sonra harekete geçer.
Kuryenin siparişi teslim almasıyla başlayan süreç kurye dağıtıma çıktı olarak adlandırılır. Kuryenin dağıtıma çıkması süreci birkaç adımdan meydana gelir.
Kuryem ile bireysel gönderileriniz aracı bir merkeze uğramadan hızlı bir şekilde gönderilir.
Kurumsal bir gönderi yaptığınızda ise kargo ana dağıtım merkezimize götürülür ve kuryelerimiz merkezden teslim alıp alıcıya saatler içinde ulaştırır.
İlk olarak kurye, siparişi göndericiden alarak ana dağıtım merkezine götürür. Buradaki amaç siparişin doğru dağıtım birimlerine teslim edilerek alıcıya en kısa sürede ulaştırılmasını sağlamaktır.

İkinci aşama ise kuryenin ana dağıtım merkezinden yola çıkmasını içerir. Bu aşamada kargoya verilen ürün ana dağıtım merkezinden siparişin teslim edileceği il veya ilçedeki ara dağıtım merkezine doğru yola çıkar. Ara dağıtım merkezi bir ilçeyi kapsayabileceği gibi bir mahalleyi de kapsayabilir.

Kurye dağıtıma çıktı sürecinin son aşaması ise ara dağıtım merkezinden kargonun alıcıya teslim edilmesine kadar geçen süreçtir. Burada genellikle panelvan dağıtım araçları ya da motorlu kuryeler kullanılarak sipariş alıcıya teslim edilir.

Kurye Dağıtıma Çıktı İbaresi Kaç Gün Sonra Görünür?

Kurye dağıtıma çıktı ne demek sorusundan sonra kurye dağıtıma çıktı ibaresi kaç günde sonra görünür olur da önemli bir sorudur. Genellikle sipariş kuryeye teslim edildikten sonra sipariş takip sayfasında bu ibare çıkar. Günümüzde birçok dağıtım şirketi barkod sistemine geçtiği için kargo durumuna dair güncellemeler neredeyse anlık olarak yapılmaktadır.
Kuryem’i tercih ettiğinizde aynı şehir içerisindeki gönderileriniz birkaç saatte alıcısına ulaşır.

Kurye Dağıtıma Çıktıktan Ne Kadar Sonra Siparişimi Teslim Alırım?

Kurye dağıtıma çıktıktan kaç gün sonra siparişi teslim alacağınız bulunduğunuz şehre ve sunulan kurye hizmetine göre farklılık gösterebilir.
Aynı şehir içinde aynı gün teslim gibi seçenekler yer alırken ülkeler arası kargo hizmetinde ürünlerin teslim edilmesi birkaç haftayı bulabilir. Kuryem.com dan kurye talep ettiğinizde kargonuz aynı gün içinde sizden alınıp varış noktasına teslim edilir.

Kargomun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

Kuryem ile kargonuzun nerede olduğunu; uygulamamız veya web sitemiz üzerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.