Kapıya Kurye Çağırma Ücreti Nedir?

20 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

İş yapma süreçlerinin ve hayatın hızlanmasıyla birlikte birçok hizmet kapıya gelmeye başladı.
Kapıya kurye çağırma da bu hizmetlerin arasında yer alıyor. Kapıya kurye çağırma hizmeti, gönderilecek bir belge ya da ürün için kuryenin iş yerine ya da eve çağırılması olarak tanımlanır. Gönderinin kapıdan alınması hem zamandan tasarruf etmeye yarıyor hem de gönderinin en kısa sürede alıcıya ulaştırılmasına yardımcı oluyor.
Peki, kapıya kurye çağırma hizmeti tam olarak nedir?
Kapıya kurye çağırma ücreti nedir?

Kapıya Kurye Çağırma Hizmeti Nedir?

Kapıya kurye çağırma hizmeti kapsamında, kurye eve ya da ofise gelerek gönderiyi kapıdan teslim alır.
Bu kapsamda gönderinin kapıdan ne zaman teslim alınacağı bilgisi göndericiye iletilir.
Gönderici kuryenin gelip gönderiyi teslim alacağı saatte gönderiyi hazırlamış olmalıdır.
Daha sonra kapıya gelen kurye, gönderiyi aldığına dair bir belge düzenleyerek gönderiyi teslim alır.

Bir sonraki aşamada kurye gönderiyi bağlı olduğu şubeye götürür.
Gönderi bu şubeden ana şubeye doğru yolu çıkar. Sonraki aşamada ana şubeden alıcının olduğu alt şubeye doğru gönderim sağlanır. En son aşamada ise gönderi dağıtıma çıkarak alıcıya teslim edilir. Kapıya kurye çağırma hizmeti ile aynı gün teslim hizmeti birbirinden farklı kurye hizmetleridir.

Kapıya Kurye Çağırma Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Kapıya kurye çağırma hizmeti, kurye firmaları tarafından sunulan özelleştirilmiş bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında göndericinin bir gönderiyi teslim etmesi için kargo şubesine gerek kalmaz. Tek bir gönderi için kapıya kurye çağırılabileceği gibi birden fazla gönderi için de kapıya kurye çağırılabilir. Kapıdan teslim alınacak gönderi sayısı kapıya kurye çağırma ücreti üzerinde etkili olacaktır.

Kapıya Kurye Çağırma Ücreti

Kapıya kurya çağırma ücreti normal kurye ücretine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu hizmet normal kurye hizmeti ile karşılaştırıldığı zaman özelleştirilmiş bir hizmet olarak geçer.
Kapıya kurye çağırma ücreti kuryenin geleceği şubenin uzaklığına, göndericinin teslim edeceği gönderi sayısına ve bu gönderilerin özelliklerine bağlıdır. Daha fazla sayıda gönderi ve daha ağır gönderiler için bu ücret daha fazla olabilir.
Aynı zamanda bu ücret taşıma mesafesine göre de farklılık gösterecektir.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.