İyi Bir Kurye Hizmeti Nasıl Seçilir?

28 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

Teslimatlar gün içerisinde nakliyat işlemleriyle ilgili çeşitli sorunlar oluşturabilir.

Bunlardan bazıları şunlardır: Örneğin önemli bir paketi veya belgeyi işletmenizin en kısa zaman içerisinde müşteriye ulaştırması gerekiyor ama bütçe bunun için biraz düşük görünüyor ve siz de postane gibi geleneksel bir kurumun aynı gün içerisinde teslimat posta hizmetinin karşılayamayacağının bilincindesiniz. Bunun için ne yapmalısınız?  Masraf ücretini yiyip patronunuza açıklamaya mı çalışırsınız?
Teslimat hedefine kendiniz mi sürersiniz yoksa başka bir yol arayışı içerisine mi girersiniz?

Cevabımız tabii ki bizlere aynı gün içerisinde bir başka alternatif sunan paket teslimat hizmeti bulmaya çalışmaktır. Öncelikli olarak yerel kurye hizmetlerine ulaşmaya çalışmaktır.
Yerel kurye hizmetleri yalnızca nakliye sürecini hızlandırma alternatifi sunmamakla birlikte, aynı zamanda teslimat ürününün çok daha güvenli ve uygun maliyetli ulaştırılmasında da çok daha fazla yardımcı olur.
Peki, daha önce büyük olasılıkla hiç kurye servisiyle çalışmadınız ve bundan dolayı da bu fikrin size uygun olup olmayacağı konusunda ne yapmanız gerektiğini de bilmiyorsunuz; bu durumda ne yapmalısınız?
Bunun için aynı gün teslimatlarınızı bir kurye servisine bırakmadan önce elbette sormanız ve emin olmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Hangi Çeşitli Paket Boyutlarını İşleyebilirler?

İsterseniz adliyeye teslim edilecek belge ihtiyacı içerisinde olan bir hukuk firmasında, isterseniz de yakınlardaki hastaneye teslim edilmesi gereken bir düzine önemli ilaç paleti ihtiyacı olan bir ilaç şirketinde çalışıyor olun; teslimatınızı aynı boyutta aynı gün içerisinde yapabilecek olan bir şirketle çalışmayı tercih etmelisiniz çünkü aynı türden kurye işlerini bir başka teslimat şirketlerine emanet edemezsiniz. En iyi hizmet her zaman işlerinizi en basit ve konforlu yoldan halletmek olacaktır. Böylece aynı gün içinde teslimatı yapılması gereken ürünleriniz için bir başka teslimat şirketi bulmak zorunda kalmazsınız.

Aynı gün teslimatlarınınız, herhangi bir kaybolma durumu olma ihtimalinde de bu kayıptan sorumlu olmamanız için şirket tarafından sigortalandığınızdan emin olmanız da gerekmektedir. Sonuç olarak teslimat hizmeti yalnızca teslim edeceğiniz üründen değil sizin itibarınızdan da aynı şekilde sorumludur ve itibarınızı da aynı şekilde korumalıdır. Hatanız dahilinde bile olmayan bir şey yüzünden değerli bir müşteriyi kaybetmek sizin için de şirket için de korkunç olabilir en nihayetinde.

Teslimat Adresi Yolculuk Ortasında Değiştirebilirler mi?

Bazı durumlarda bir şeyleri teslim almanın telaşı içerisindeyken bazı ayrıntılar gözden kaçabilmekte ya da değişebilmektedir. Örneğin alıcının kim olduğu ve hatta teslim edilecek adresin rotasıyla ilgili ayrıntıların değişebilmesi ya da karıştırabilmesi gibi… Böyle bir durumun yaşanması durumunda seçmiş olduğunuz kurye servisi, işleri yeniden planlamaya ve geciktirmeye gerek dahi kalmadan anında herhangi bir sorunla her zaman karşılaşmaya hazır olmalıdır. Aynı gün içerisinde teslimat yapıyor olsanız bile bu kargaşanın ve aciliyetin ortasında çok fazla ezilmemek en iyisidir. En iyi kurye hizmetinde çalıştığınızdan emin olmak uzun vadede çok daha büyük bir zaman kazandıracaktır size. Aynı gün teslimatlarınız için en iyi hizmeti bulmak adına aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz başka sorular varsa yorumlarda sormaktan lütfen çekinmeyiniz.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.