Gün İçi Teslimat Nedir?

20 Temmuz 2022Yazar: Kuryem

İnternetin hayatın bir parçası olmasıyla birlikte hayatın birçok alanı hız kazandı.
Artık birçok kişi satın aldıkları bir ürünün ya da önemli bir belgenin gün içinde ellerinde olmasını istiyor.
Uzun süren kurye süreçleri müşteri memnuniyetinin azalmasına yol açıyor. Peki, gün içi teslimat nedir?
Hangi ürünler ya da belgeler gün içi teslimata uygundur?
Gün içi teslimat ile mesai saatlerinde teslimat aynı anlama mı gelir?

Gün İçi Teslimat Nedir?

Gün içi teslimat, satın alınan bir ürünün ya da gönderilmesi gereken bir belgenin aynı gün içinde göndericiden alınarak alıcıya teslim edilmesi anlamına gelir. Burada teslimat işleminin aynı gün içinde yapılması büyük önem taşır. Özellikle gönderici ve alıcının aynı şehirlerde bulunduğu durumlarda bu teslimat türü tercih edilebilir.
Birçok durumda gün içi teslimat hizmeti motorlu kurye ile sunulur. Diğer yandan bisikletli kurye de gün içi teslimat süreçlerinde en çok tercih edilen hizmet seçenekleri arasında yer alır.

Gün İçi Teslimat Hangi Saatler Arasında Yapılır?

Gün içi teslimat nedir sorusuna cevap bulduktan sonra gün içi teslimat hangi saatler arasında yapılır sorusu da büyük önem taşır. Gün içi teslimatın yapılabileceği saatler kurye şirketleri arasında farklılık gösterir. Bazı kurye hizmetleri gün içi teslimatla mesai saatlerinde teslimatı ifade eder ancak bazı kurye hizmetlerinde akşam saatlerinde gün içi teslimat yapılabilir. Bu nedenle eğer bir belgenin mesai saatleri içinde teslim edilmesi isteniyorsa buna uygun bir gün içi teslimat kurye hizmeti seçilebilir.

Hangi Belgeler Gün İçi Teslimata Uygundur?

Gün içi teslimat hizmeti genellikle motorlu kurye veya bisikletli kurye ile sunulduğu için ağırlığı daha az olan ürünlerin gönderilmesine bu hizmetten faydalanmak mümkün olur. Acil ve önemli belgeler, evraklar ve dokümanlar gün içi teslimat ile gönderilebilir. Aynı zamanda acil ihtiyaç duyulan ürünleri de bu teslimat yöntemiyle sipariş etmek mümkün olur. Bu gönderim yöntemi, aynı şehrin farklı noktaları arasında ulaştırılması gereken belgeler için tercih edilebilir. Kurye, gönderiyi göndericinin adresinden alarak alıcının adresine gün içerisinde sorunsuz bir şekilde ulaştıracaktır.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.