Esnaf Kurye Ne İş Yapar?

29 Haziran 2022Yazar: Kuryem

Esnaf kurye modeli, son zamanlarda en çok tercih edilen kurye modelleri arasında yer almaktadır. Kuryelere kendi işinin patronu olma ve çalıştıkları kadar kazanma fırsatı sunan bu model, kurye hizmetine ihtiyaç duyan şirketler için de avantajlı bir sistemdir. Peki, esnaf kurye ne iş yapar? Bu çalışma modeli ile normal kurye modeli arasında herhangi bir fark bulunur mu?

Esnaf Kurye Hangi Çalışma Modeline Sahiptir?

Esnaf kurye çalışma modeli, kurye hizmeti vermek isteyenlerin şahıs şirketi kurarak bu şirket üzerinden hizmet sunmasını içerir. Bu hizmet modelinde hem motorlu kurye hizmeti hem de panelvan ile kurye hizmeti sunulabilir. Çalışma modelinin temeli, çalıştığın kadar kazan sistemine dayalıdır. Bu sayede esnaf kuryelik hizmeti sunan kişiler maaş yerine istedikleri kadar kazanç elde etme şansına kavuşur.

Esnaf Kurye ile Normal Kurye Arasında Farklar Bulunur Mu?

Yapılan iş açısından bakıldığı zaman esnaf kurye ile normal kurye arasında herhangi bir fark bulunmaz. İki kurye modelinin de amacı, göndericiden alınan gönderiyi alıcıya teslim etmektir. Ancak normal kuryeler tek bir kurye şirketi ile tek bir gönderici firmaya hizmet verirken esnaf kuryeler istedikleri firmalarla çalışma özgürlüğüne sahiptir.

Buna ek olarak esnaf kurye modelinde daha fazla çalışarak daha fazla kazanç elde etmek mümkün olur. Diğer yandan normal kurye modelinde sunulacak kuryelik hizmeti için belirli bir maaş üzerinden anlaşma yapılır. Kurye daha fazla çalışsa bile daha fazla kazanç elde etme şansına sahip değildir. Bu açıdan bakıldığı zaman esnaf kurye modeli hem daha esnek bir çalışma imkanı hem de daha fazla kazanç elde etme imkanı sunar.

Unutmayın, Google Play veya App Store’dan Kuryem mobil uygulamasını indirerek ya da kuryem.com web sitesini ziyaret ederek tüm gönderilerinizi kolayca, güvenle, zamanında iletebilirsiniz. Şimdi gönderinizi oluşturun, size özel araç tipini seçin, hızlı ve güvenli teslimatın keyfini çıkarın.